Tanévzáró szentmise a Szent István Király Római Katolikus Templomban
Kistelekjárás.hu
2026.06.14.

A hittanos gyerekek énekeltek, imádkoztak és verseltek, majd Brendan
atya megáldotta és megszentelte a kerékpárokat, rollereket és motorokat
2026. június 7-én Úrnapja ünnepén tartották a kisteleki római katolikus vallású gyerekek tanévzárójukat. A gyönyörű virágkompozíciókkal feldíszített templom méltóképpen várta a Te Deumot, a tanév végi Hálaadást Istennek, hogy megköszönjék az Istentől kapott talentumaik tanév során való fejlődését. A gyerekekkel, szülőkkel, nagyszülőkkel megtelt templom visszhangzott a hittanosok örömteli, hálaadó énekétől, amelyre a ministránsok serege és Brendan atya ünnepélyesen bevonult a templom szentélyébe. Bartucz Félix 8.osztályos tanuló mély átéléssel tolmácsolta Sík Sándor: Te Deum c. versét, aki rímekbe szedett soraival foglalta össze miért is lehet hálát adni a tanév vége felé. A hittanos gyerekek egy szívvel-lélekkel énekeltek, imádkoztak és verseltek, miközben szülők és nagyszülők meghatódottan törölgették könnyes szemüket.
A 200 éves Szent István Király templomban igazán lélekhez szólóan zengtek a meghitt gyermekhangok. A hittanosok hálát adtak a Bibliáért, hogy Isten ezen keresztül szól hozzánk, hálát adtak Szent István királyunkért, kistelekiek védőszentjéért, aki keresztény magyar hazát adott nekünk, hálát adtak a hittanórákért, ahol Jézusról tanulhattak, hozzá imádkozhattak, hálát adtak szüleikért, tanáraikért, akik a jóra nevelték őket, hálát adtak a Földért, amely éltet és táplál bennünket, és hálát adtak azért, hogy növekedhettek hitben, szeretetben és tudásban a 2025/2026-os tanévben.
A 200 éves Szent István Király templomban igazán lélekhez szólóan zengtek a meghitt gyermekhangok. A hittanosok hálát adtak a Bibliáért, hogy Isten ezen keresztül szól hozzánk, hálát adtak Szent István királyunkért, kistelekiek védőszentjéért, aki keresztény magyar hazát adott nekünk, hálát adtak a hittanórákért, ahol Jézusról tanulhattak, hozzá imádkozhattak, hálát adtak szüleikért, tanáraikért, akik a jóra nevelték őket, hálát adtak a Földért, amely éltet és táplál bennünket, és hálát adtak azért, hogy növekedhettek hitben, szeretetben és tudásban a 2025/2026-os tanévben.
A szentmise végén Brendan atya megköszönte a hittanosoknak, a szülőknek, a tanároknak és Harmat József hitoktatónak, hogy ilyen szép lelkesedéssel és hittel adhattunk hálát a tanévzáró szentmisében. A szentmise után a Cseperedő Gyermek Egyesület látta vendégül a templomból távozókat, majd Brendan atya megáldotta és megszentelte a kerékpárokat, rollereket és motorokat, és balesetmentes szép nyarat kívánt mindenkinek.
Szent István Király Plébánia
Fotók: Müller Péter
|












KISTELEKI ONLINE PROGRAMNAPTÁR












